Vita
E-mail vita@vita.katowice.pl Telefon 788 480 219
źródło: www.medi-polska.pl

Dobór wkładek korekcyjnych typu IGLI, FOOT WAVE      oraz obuwia profilaktycznego

Stopa dziecka jest bardzo ważnym elementem rozwoju prawidłowej postawy. Dlatego tak istotne jest wczesne korygowanie wszelkich nieprawidłowości w obciążaniu stóp, aby zabezpieczyć układ kostno–stawowy rozwijającego się organizmu i nie dopuścić do problemów w późniejszym wieku.

Oferujemy wkładki dynamiczne, zbudowane z kilku warstw, gdzie warstwa z włókna węglowego zapewnia trwałość i zapobiega odkształcaniu się wkładki pod ciężarem ciała.

Dodatkowym elementem wkładek, zapewniającym optymalną korekcję stóp jest indywidualne dopasowanie na podoskopie trzpieni. Korygują one ustawienie stopy, stymulują prawidłową pracę mięśni posturalnych i mięśni krótkich stopy. Położenie trzpieni jest zmieniane w trakcie prowadzonej terapii, co dodatkowo stymuluje mięśnie do coraz efektywniejszej pracy.

Wkładka zmienia nieprawidłowe obciążenie stopy, stymuluje pracę mięśni, zmienia ich napięcie co poprawia chód dziecka, eliminuje nieprawidłowe wzorce ruchowe i poprawia postawę.

Możemy również dobrać wkładki dla osób dorosłych z różnymi dolegliwościami w obrębie układu kostno-stawowego i zaburzeń chodu jako uzupełnienie terapii.

Oferujemy także buty profilaktyczne dla dzieci firmy Dawid.

.

facebook