z11-150x150-circle

Wczesna interwencja, rehabilitacja wcześniaków, niemowląt i dzieci

Wczesna interwencja kierowana jest do wszystkich niemowląt i małych dzieci zagrożonych nieprawidłowym rozwojem ruchowym lub niepełnosprawnością. Wskazaniem do oceny i podjęcia działań terapeutycznych jest ciąża wysokiego ryzyka, wcześniactwo, niska punktacja Apgar, wady wrodzone, wady genetyczne, uszkodzenie OUN. Celem wczesnej interwencji jest jak najszybsze wykrycie nieprawidłowości w rozwoju dziecka i wyrównanie deficytów rozwojowych tak by poprawić funkcjonowanie dziecka we wszystkich sferach jego rozwoju (ruchowej, intelektualnej, emocjonalnej i społecznej).

 

W ramach wczesnej interwencji prowadzimy diagnozę neurorozwojową, uczymy rodziców zasad prawidłowej pielęgnacji dziecka, pomagamy w doborze sprzętów i akcesoriów dziecięcych, prezentujemy zabawy stymulujące prawidłowy rozwój dziecka, a jeśli jest taka konieczność opracowujemy plan terapii i prowadzimy rehabilitację dzieci w oparciu o koncepcje neurorowojowe NDT-Bobath jak również o inne metody i techniki fizjoterapeutyczne. W proces rehabilitacji staramy się angażować również rodziców, tak by w warunkach domowych mogli stymulować rozwój dziecka i wzmacniać efekt terapeutyczny pracy fizjoterapeuty. Zapewniamy możliwość objęcia opieką neurologopedyczną i psychologiczną.

 

U dzieci większych prowadzimy ocenę rozwoju psychomotorycznego dziecka, oceniamy kształtowanie się postawy ciała, prawidłowość rozwoju stóp. Pomagamy w doborze prawidłowego obuwia dla dziecka, prezentujemy zabawy stymulujące prawidłowy rozwój dziecka. W zależności od występujących problemów opracowujemy plan terapii i prowadzimy rehabilitację wg. koncepcji neurorozwojowych NDT-Bobath, PNF, DNS ale również korzystamy z technik trójpłaszczyznowej korekcji wad stóp, wprowadzamy elementy terapii integracji sensorycznej.

Skontaktuj się z nami

Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać treść wiadomości.

logo witryny

ul. Kwiatkowskiego 8, 40-824 Katowice