trójpłaszczyznowa terapia

Trójpłaszczyznowa manualna terapia wad stóp

Prowadzimy trójpłaszczyznową terapię manualną wad stóp u niemowląt i dzieci. Jest to metoda diagnozowania i leczenia deformacji stóp u dzieci. Badanie zaproponowane przez autorkę metody, Barbarę Zukunft-Huber pozwala uchwycić wszelkie anomalie w rozwoju czynnościowym nie tylko stóp, ale i całych kończyn dolnych. Specjalnie opracowane chwyty i techniki terapeutyczne pozwalają na korekcję wadliwego ustawienia stóp. Uzyskane efekty terapeutyczne utrwalamy za pomocą czynnościowego bandażowania. Zarówno diagnozę jak i terapie możemy wprowadzać od pierwszych dni życia dziecka.

 

Trójpłaszczyznowa manualna terapia stóp może być stosowana samodzielnie lub jako uzupełnienie innych sposobów leczenia (np. metodą Ponsetiego). Może również wzbogacać terapię dziecka prowadzoną np. metodą NDT Bobath czy metodą Vojty.

 

Istotną rolę w procesie terapeutycznym odgrywają rodzice. Po otrzymaniu instruktażu stosują oni indywidualnie dobrane chwyty oraz wykonują bandażowanie stóp. Jest to niezwykle ważne, gdyż wczesność i systematyczność prowadzonej terapii daje nam szansę na osiągnięcie najlepszych i najszybszych efektów terapeutycznych.

Trójpłaszczyznowa terapia manualna wad stóp znajduje zastosowanie w leczeniu:

  • Stopy sierpowatej (przywiedzionej)
  • Stopy końskiej
  • Stopy końsko-szpotawej
  • Stopy piętowej (hakowatej)
  • Stopy płasko-koślawej

Bandaże niezbędne do utrwalania uzyskanego stopnia korekcji stosowane w trójpłaszczyznowej manualnej terapii stóp są bandażami o gęstej strukturze, posiadające wystarczająca wytrzymałość utrzymującą korekcję. Dostępne są w dwóch szerokościach, dobierane są indywidualnie przez terapeutę w zależności od wieku dziecka i rodzaju wady. Bandaże można zakupić w naszym gabinecie.

Skontaktuj się z nami

Proszę wpisać imię.
Proszę wpisać treść wiadomości.

logo witryny

ul. Kwiatkowskiego 8, 40-824 Katowice